Terapie

V čem spočívá terapie tibetskou medicínou?

 

Diagnostika

Vizuální diagnostika, dotazování, analýza pulzu, moči, jazyka a očí. Cílem je zjistit stav organizmu, jednotlivých orgánů a i celého těla, na fyzické a energetické úrovni. Pak následují opatření pro uvedení těla do rovnováhy.

Při první návštěvě se věnuji zejména změně způsobu chování a práci s psychikou, případně i úpravě jídelníčku. Formou koučinku vedu klienta k sebepoznání a uvědomění, co je pro něj důležité.

 

Jaké jsou způsoby uvedení těla do rovnováhy (v pořadí dle důležitosti)?

Uvědomění a změna způsobu chování

Koučink metodou „Brain based“, kdy si klient sám může uvědomit, co je pro zdraví podstatné. Přijmutí své „nedokonalosti“ a vnímání svého těla. Nastavení vhodného denního režimu a přizpůsobení se vlivu ročních období. Např. chození pozdě spát může oslabit játra, žlučník a ledviny.

 

Úprava jídelníčku

Podle tibetské medicíny má strava vliv na naše zdraví. Podobně jako organizmus, každé jídlo obsahuje určité elementy (země, voda, oheň a vítr), které pak působí pozitivně anebo negativně na rovnováhu organizmu.

 

Užívání přírodních preparátů

Preparáty mohou být dobrým pomocníkem pro terapii.
K jejich výrobě se používají různé směsi koření a bylin. Rád doporučím vhodné medikamenty, které si můžete sami vyrobit anebo je objednat v našem e-shopu.

 

Procedury

Slouží pro posílení účinku terapie.

Tsa-lung
Harmonizace energetických drah a center, orgánů v těle pomocí přenosu energie z rukou terapeuta.

Horme terapie
Požívá se při narušení psychické rovnováhy – směs koření zabalená do plátna se namáčí do ohřátého oleje a přikládá se na určitá místa na těle.

Moxování
Pro nemoci „chladu“ a odstranění psychické nerovnováhy – pelyňkovými cigaretami se zahřívají určitá místa na těle.

Masáž kunye
Olejová masáž obličeje, hlavy a i celého těla pro odpočinek a relaxaci.

Poznámka: Procedury neprovádím z důvodu časové vytíženosti. Mohu, nicméně, doporučit jiného terapeuta.

 

Upozornění

Nejsem poskytovatelem zdravotních služeb ve smyslu zák. 372/2011 Sb. a ani zdravotnickým pracovníkem.

Pacient by měl před podrobením se léčení pomocí tibetské medicíny vždy svůj stav (zdravotní problémy) konzultovat s příslušným lékařem a dále konzultovat s lékařem, zda terapie tibetskou medicínou může či nemůže mít eventuální neblahý vliv na jeho zdraví. Případné změny zdravotního stavu (zhoršení, komplikace) pak opět konzultovat s lékařem.

V rámci ČR je „tibetská medicína” vnímána dozorovými orgány na poli zdravotnictví jako metoda tzv. „alternativní”, kterou vzhledem ke stávající platné legislativě nelze považovat za zavedenou metodu (zák. č. 373/2011 Sb., § 33), není součástí doporučených léčebných postupů garantovaných odbornými lékařskými společnostmi, neprošla ověřováním (včetně účinku a bezpečnosti podávaných přírodních látek) a nelze tudíž dozorovými orgány na poli zdravotnictví garantovat její bezpečnost a účinnost. Veškeré procedury tak klient podstupuje po svém svobodném, informovaném rozhodnutí a na své riziko.

Tibetské přírodní preparáty nejsou lékem, ale doplňkem stravy, ve smyslu zákona.

 

Share This