DNA

Příčina

Vzdálenou příčinou je disharmonie elementárních energií Větru, krve a tekutiny čuser (tib. „žlutá tekutina“´).

Čuserje lymfa produkovaná ve žlučníku v důsledku trávicího procesu, která se obvykle vylučuje. Pokud k tomu nedojde kvůli nerovnováze energií, pak čuser cirkuluje v celém těle, následkem toho se dostane do svalů, kostí a orgánových systémů, soustředí se zejména v kloubech a izoluje se na kůži. Nadměrné množství tekutiny čuser může vyvolávat zvýšený pocit lokálního tepla (trumtsi).

Bližší příčinou je nevhodná dieta a chování. Jedná se hlavně o příčiny zvyšující energii Tripa/ Oheň jako např. konzumace přemíry alkoholu, vína horší kvality, soli, kyselých potravin, studených nápojů, červeného masa, přetěžování organizmu fyzickou nebo psychickou činností, stres, hněv, potlačená zlost, netrpělivost. To může vést k narušení krve a její špatné cirkulaci, narušení proudění tekutiny čuser. Nečistá krev a čuser se shromažďuje a vyvolává záněty svalů, šlach a kloubů. U dny hlavně na palci u nohy.

Léčba

1. Dieta

  • Z jídelníčku vyřaďte červené maso, ryby, mléčné produkty, tučné a olejnaté potraviny, kyselé potraviny a ovoce, chilli a kořeněná jídla, přemíru soli, uzeniny, čokoládu, česnek, silný černý čaj a ostatní potraviny zahřívající organismus. Dietu dodržujte nejméně 6 měsíců.
  • Jezte více hořké saláty, tepelně upravenou a syrovou zeleninu (tepelně upravenou, pokud je trávení slabé), ovoce, cereálie, čočku a rýži. Pijte více ředěné čaje, vodu a ředěné ovocné džusy.

2. Chování

  • Odpočívejte, vyhýbejte se slunění, saunování, fyzické práci, stresu, hněvu, přílišnému přemýšlení a přemíře duševní práce.

3. Bylinné receptury

  • První léčba: Tinspora Cordifolia (Guduchi) – odvar 2-3x denně.
  • Druhá léčba (po jednom až dvou týdnech) – ráno Dresum, poledne Letre 5.
  • Třetí léčba (po několika týdnech až mísících): ráno Dresum, poledne Gabur – 1-3 měsíce tak, aby se tělo řádně vyčistilo.

Napsat komentář

Share This