Dodržování úkolů – udržení pozornosti

V pracovních projektech, ve fázích učení nebo zkoušek a často i v běžném každodenním životě jsou chvíle, kdy se musíte soustředit, abyste úkoly zvládli v užitečném čase a s úspěchem.

Pokud je vyžadována vysoká úroveň duševní přítomnosti, je často obtížné ji udržet po dlouhou dobu. Je to proto, že v takových situacích se při více úkolech ztrácí struktura a soustředění a mobilní komunikace rozptyluje. Neustálá oznámení nebo e-maily odvádějí pozornost od cíle.

Čím intenzivnější jsou tyto fáze, tím těžší je často neztratit pozornost a nenechat se rozptýlit každou drobnou nesrovnalostí.

Zavedení struktury a pravidelnosti do každodenního života již nyní pomáhá udržet soustředění, koncentraci a energii. Toho lze dosáhnout pomocí seznamů úkolů, rozvrhů apod. Nemusíte dělat všechno sami, každý má své silné a slabé stránky. Vyhledání a přijetí pomoci také chrání tělo a mysl před přetížením.

Cvičení na čerstvém vzduchu navíc pročistí mysl a dodá nový impuls. Zda běhat, nebo chodit, záleží na osobních preferencích. Trik k překonání energetických a duševních poklesů dle tibetské medicíny: Asi dvě minuty masírujte a hněťte okraje obou uší mezi prsty. To stimuluje tok energie a osvěžuje.

V takových situacích je velmi důležité uzemnit tělo i mysl. Protože obrazně řečeno znovu získáte stabilní půdu pod nohama a zůstanete soustředění. Kmín je v tibetském ústavním učení vysoce ceněn. Kmín, který je nám znám především jako koření a pomocník při trávení, se v tibetské medicíně používá pro své uzemňující vlastnosti.

V receptuře Dzati 3 je kmín důležitou složkou. Zejména v době zvýšených nároků. Jeho uzemňující síla se kombinuje s muškátovým oříškem. V některých upravených složneí je obsaženo také železo. Železo přispívá k normální kognitivní funkci a ke snížení únavy a vyčerpání. Udržuje tok myšlenek v rovnováze a udržuje mysl bystrou. To vám pomůže udržet pozornost a soustředit se na úkoly.

převzato z padma.de

Napsat komentář

Share This