Indikace:

  • zhoršené fungování jater zejména po hepatitidě a po cholecystitidě. Zhoršená funkce jater může mít mnoho různých příznaků. Těmito příznaky mohou být náhlá únava, ztráta chuti k jídlu, bolest hlavy, nadýmání nebo depresivní stav
  • vysoký krevní tlak (pokud je z důvodu nerovnováhy energie oheň)
  • bolesti hlavy
  • může pomoci s nemocemi kůže, kloubů, edémy (otoky), vhodný prostředek pro podzimní a jarní očisty
  • podpůrný doplněk při otravě, alergii, poštípání hmyzem, radioterapii nebo chemoterapii
  • Dresum mírně stimuluje střevní činnost

Kontraindikace: těhotenství

 

Naše játra často musí tvrdě pracovat z důvodu nadměrné konzumace masa, alkoholu, cukru, potravin obsahujících chemické konzervační látky a přísady, braní chemických léků a znečišťujícím látkám v prostředí. Podle tibetské medicíny reaguje játrová energie na takové problémy s nerovnováhou studeného ohně. Výsledek: cítíme se unaveni, slabí nebo je nám jen nepříjemně po těle. Zatížení jaterní energie způsobuje růst čintri (jaterní horkosti).

Dresum (Padma Hepaten, Padma HepaTib) může pomoci k obnovení jaterní energie a k její správné rovnováze. Podporuje tělesné teplo a „tok energie žluči“. Obsahuje přesně dávkované složky založené na staleté tibetské tradici. Podle tibetského popisu má mírně ochlazující vlastnosti a harmonizuje tři energie, lung (vítr), tripa (žluč/ oheň) a beken (hlen) a čistí „horkou krev“ –

Dresum obsahuje: plod vrcholáku chebule (2 podíly), plod indického angreštu (1 podíl), plod vrcholáku myrobalánového (1 podíl). Doporučené dávkování: 1/2 kávové lžičky (1–3 kapsle/ kuličky), 1–3x denně, 30 min před jídlem, zapít horkou převařenou vodou (nebo jako čaj). Odvar může být použit na začátku infekčního onemocněni, např. nachlazení, chřipky (3x denně).

Dresum je také vhodné jako máslo, pokud se přidá k nerovnováze energie oheň i rozbouřená energie vítr (psychická nerovnováha): smíchejte ghee (1/2) a Dresum (1/2) a nechte uležet 2 týdny. Pokud se přidá k nerovnováze energie oheň i rozbouřená energie hlen (špatné trávení, pocit chladu, nadváha): smíchejte med (1/2) a Dresum (1/2). Tato kombinace může pomoci s hubnutím.

UPOZORNĚNÍ: JEN PRO STUDIJNÍ ÚČELY

Share This