Játra nikdy nespí

Játra jsou největší žlázou v lidském těle a plní mnoho hlavních úkolů.

Játra pracují nepřetržitě. Jsou nejaktivnější v noci a plní důležitou čisticí funkci tím, že filtrují a odbourávají toxiny a produkty látkové výměny.

Játry denně protéká přibližně 2 000 litrů krve, která je filtrována. Nežádoucí látky, které nejsou rozpustné ve vodě, se pak dostávají do střev se žlučí produkovanou játry a vylučují se stolicí. Kromě toho hrají játra důležitou roli při fungování různých regeneračních procesů a v oblasti hormonů a životně důležitých látek.

Dnešní život s sebou přináší okolnosti, které se podepisují i na játrech. Kromě konzumace nadměrného množství cukru, tuku a zbytečných přídavných látek je to například stres. Propojení mezi emocionálním světem a játry je zřejmé.

Aby se játrům odlehčilo a mohla vykonávat svou nepostradatelnou činnost, je důležité udržovat jejich normální funkci.

Bylinky a hořké látky jsou pro to nezbytné. V potravinách však byly právě tyto látky kvůli své chuti mnohým vylepšováním minimalizovány. Hořké látky se nacházejí především v hořkých salátech, jako je čekanka, endivie nebo pampeliška, a v několika druzích zeleniny, například v artyčoku. Jedná se o produkty, které se obvykle nekonzumují denně¨, a jsou také sezónně omezené.

Hořké byliny mohou vyvážit nedostatek těchto látek v potravinách.

PADMA HepaTib obsahuje 3 druhy bylin a cholin, který přispívá k udržení normální funkce jater. Trpké a hořké plody obsahují řadu ochranných rostlinných látek a v tibetském učení se používají k udržení vyvážené energie jater.

Napsat komentář

Share This