Po svátcích je vhodné podpořit funkci jater

Krásná setkání během firemních večírků, Vánoc a přípitky na Nový rok jsou často doprovázena spoustou jídla a pití. Hlavně tučná jídla, pečivo, uzeniny, svařené víno a hodně alkoholu nutí játra tvrději pracovat a stimulovat tvorbu metabolických kyselin v těle. Tyto faktory mohou vést k „zanášení“ buněk a ovlivnit i schopnost látkové výměny organismu.


Dokud jsou játra schopna jet na plný výkon, cítíme se aktivní, vitální a v pohodě. Stres nebo přemíra jídla v adventním čase může způsobit nerovnováhu jaterní energie. Je proto vhodné sladit energii jater a podpořit jaterní funkci začátkem nového roku.

Doporučujeme kůru složenou z PADMA HEPATIB (HEPATEN) a PADMA GALETIB (GALETEN), nejlépe po dobu 3 až 4 týdnů tak, aby se začátkem roku obnovila energie jater, žlučníku a naše tělo se zbavilo nečistot ze starého roku.

Tibeťané nazývají jaterní energii elixírem života

Játra, jako čisticí centrum v našem těle, mají řadu funkcí. Rozkládají nejen alkohol a další toxiny, vytváří dostatek žlučové kyseliny pro trávení tuků, ale také rozhodují, zda jsou tuky v potravě přeměněny na energii nebo uloženy jako tukové depozity, tj. zda přibíráme nebo hubneme. Dodávají tělu energii a vitalitu. Tibeťané proto nazývají jaterní energii elixírem života.

Hlavním úkolem jater a žluči je získávat a metabolizovat živiny z potravy. Nejedná se pouze o vitamíny a minerály, ale také o tuky, které spolu s bílkovinami a sacharidy patří mezi nejdůležitější živiny. Zdravá játra slouží nejen k optimálnímu (tukovému) trávení, ale jsou také důležitá pro čištění metabolických produktů a pro rovnováhu hormonů.

Žluč je nutná pro trávení tuků. Je tvořena v játrech a ukládána ve žlučníku. Žluč rozkládá tuky z potravy, které pak lze zpracovat trávicími enzymy a absorbovat v tenkém střevě.

Během adventního období jsou játra více namáhána. Můžeme mít pocity letargie, únavy nebo těžkosti po jídle.

Jaterní energie je spíše aktivní v noci a žlučová energie ve dne

Funkční skupina energie jater a žluče má dvě aktivní fáze, které odpovídají každodennímu životnímu rytmu. Během dne je žlučová energie a trávení tuků obzvláště aktivní kvůli trávení jídla. Játra jsou na druhé straně nejaktivnější v noci tím, že přebírají rozklad toxinů a metabolických produktů, čištění a regeneraci.

Játra čistí každý den kolem 2 000 litrů krve. Odpadní produkty se vylučují do střeva žlučí. Proto je vhodné ošetřit obě funkční skupiny současně.

Obnovení síly pro játra – žlučník

PADMA GALETIB (GALETEN)

je založen na tibetském receptu „Garnag 10“ a vyrovnává žlučovou energii. Hořké látky aktivují tok žluči a podporují trávení tuků a metabolismus mastných kyselin. Směs podporuje tělo při detoxikaci a pomáhá lépe odstraňovat kontaminovaná místa z těla.

PADMA HEPATIB (HEPATEN)

reguluje a podporuje detoxikační mechanismy jater. Je založen na vzorci „Dresum 3“ (3 ovoce) a je považován za základní recept v tibetské tradici. Cenné byliny zajišťují přirozenou funkci jater a působí jako „čistička“ pro tělo.

upozornění

Jedná se o doplňky stravy. Nenahrazují pestrou a vyváženou stravu, která je důležitá spolu se zdravým životním stylem.

Napsat komentář

Share This