Podpořit svůj imunitní systém dlouhodobě

Imunitní systém je v tomto stresujícím a zdraví ohrožujícím období zvláště pod tlakem. Naše tělo neví, kdy se má bránit, protože se patogeny neobjevují ihned. Je proto vhodné podporovat obranný systém v delším čase. Pro optimální podporu obrany je důležité zahrnout všechny související procesy v těle a zajistit dobrou mikrocirkulaci. Bylinné přípravky, jako je Gabur, mohou rozvíjet své účinky na různých úrovních.

Gabur je pravděpodobně nejznámější lék z tibetské medicíny. Skládá se z více než 20 léčivých rostlin a kafru a má tedy celou řadu rostlinných látek, které dávají impulzy pro samoregulaci na různých úrovních v těle a harmonizují imunitní systém.

Gabur podporuje krevní oběh v těle a vyvážuje látkovou výměnu buněk a tkání za pomoci antioxidačních a protizánětlivými rostlinných látek. Tento holistický (celostní) přístup může posílit imunitní systém dlouhodoběji.

Ohrožení imunitního systému

Volné radikály z např. nesprávně sestaveného jídla, psychického stresu, nedostatku spánku, kouření, nedostatku pohybu, špatné ústní hygieny vytvářejí v těle „oxidační stres“.

Pokud to trvá dlouhou dobu, může být narušena rovnováha mezi zánětlivými a protizánětlivými mechanismy a imunitní systém již nemůže správně fungovat. Stává se méně efektivní, méně robustní a může reagovat méně pružně na určitá ohrožení.

Stres je umocněn výjimečnou situací, ve které se v současné době všichni nacházejí. Nejistota a starosti zatěžují psychiku. Pohyb je velmi omezený a dvojitá zátěž práce z domova a péče o děti vytváří velký tlak. Pro ochranu zdraví je důležité vyrovnat oxidační stres i přes obtížnou situaci.

Jak snížit oxidační stres?

Tělo se nejlépe zotaví během spánku. Abychom dosáhli co nejlepšího spánku přes obavy a stres, je důležité udržovat pravidelný režim, dostatek fyzické aktivity, relaxaci i v domácím prostředí (např. jógou, meditací, cvičením).

Kromě toho je pro uvolnění těla velmi důležitá výživa. Je vhodné omezit spotřebu hotových jídel, červeného masa, vnitřností a uzenin.

Takzvané antioxidanty chrání před volnými radikály a snižují oxidační stres. Studie však ukazují, že jednostranná dávka vitaminu, např. B. a C nebo samotný vitamín E nejsou dostatečné nebo dokonce mohou být škodlivé. Na druhé straně smíšené rostlinné látky mají mnohem vyšší ochranný účinek na zdraví. Rostlinné přípravky obsahují vyváženou kombinaci různých antioxidantů, které díky své komplexní struktuře mají větší absorpční kapacitu pro škodlivé radikály než vitamíny.

Potraviny jako černé, zelené a léčivé bylinné čaje, červené víno, produkty obsahující kakao (černá čokoláda), červená řepa, mrkev, špenát, chřest, rajčata, jahody, borůvky, ořechy obsahují mnoho antioxidantů. Aby bylo možné účinně získat dostatek bylinných ochranných látek, je třeba konzumovat mnoho přírodních přípravků  a může tak docházet k nežádoucím vedlejším účinkům.

Bylinné přípravky, jako jsou recepty GABUR, z tibetské tradice jsou naopak konstruovány jako více-dávkové směsi skládající se z různých rostlin. Tyto kombinované mechanismy účinku umožňují podávat nízké dávky rostlin, a tak nedochází k žádným škodlivým vedlejším účinkům. Navíc, jednotlivé složky přípravku postupně reagují s volnými radikály a efektivně eliminují oxidační stres.

Podle tibetské medicíny má tradiční recept, na kterém je založen GABUR, krevní protizánětlivé, antioxidační a antibakteriální vlastnosti, zejména pro respirační infekce. Můžete preventivně používat 1 dávku / den a až 6 dávek pokud máte teplotu a jiné příznaky infekce…

Napsat komentář

Share This