MUDr. Anastazja Holečko

Lékařka funkční a tradiční tibetské medicíny

Během studia západní medicíny v Polsku se setkala s doktorem Nidou Chenagtsangem, u kterého začala paralelně studovat tradiční tibetskou medicínu. Zakladatelka Akademie tradiční tibetské medicíny Česka republika. Lektorka zdravého životního stylu, výživy a terapii z pohledu tradiční tibetské a moderní funkční medicíny.

Nabídka služeb

  • konzultace osobní
  • konzultace online

Pracuji s klienty celostně – člověk není pouhým souborem buněk a orgánů, člověk je celek – na úrovni fyzické, energetické i psychické. Proto je potřeba pracovat na více úrovních, nelečit jen symptomy. Aby léčba byla efektivní a měla dlouhodobý výsledek je nezbytné, aby člověk převzal zodpovědnost za zdrávi do svých rukou.

Jsem průvodcem, který vás naučí vnímat své tělo a porozumět mu. Stanovím vaší individuální typologii a pomůžu odhalit příčiny nemocí. Na tomto základě volím vhodnou léčebnou metodu, at je to úprava stravy a životního stylu, doplňky stravy či vnější terapie, či kombinace více metod. Pokud hledáte určitý výživový směr, jako např. raw strava, paleo, keto, veganství a podobně, provedu analýzu, která se pro vás hodí nejvíce a přizpůsobím jídelníček pro vás na míru. Zabývám se se také zdravim žen a podporou fertility.

Kvalifikace

Studium Všeobecného lékařství na Lékařské univerzitě v Lodzi (Uniwersytet Medyczny w Lodzi 2002-2008).

Studium tibetské medicíny pod vedením dr. Nidy Chenagtsanga (2004-2011), International Academy for Traditional Tibetan Medicine (nyní Sorig Khang International).

Studium funkční medicíny (Functional Medicine University, US, v ramci programu vzdělávání lékařů ve funkční medicíně, Institut funkční medicíny a výživy, od 2018), včetně kurzů Funkční výživy a Nástrojů funkční medicíny.

Kurz vyživového poradce, Institut zdravého životního stylu, zakončeno certifikátem Ministerstva zdravotnictví ČR, 2019.

Základní kurz akupunktury pro lékaře, IPVZ, zakončeno certifikátem Ministerstva zdravotnictví ČR, 2012.

Stáže v tibetských nemocnicích v Dharamsale (Indie) a v Tibetu, zejména v Xiningu a v Mahlo (2008, 2011, 2017, 2018).

Šéfredaktorka časopisu o tibetské medicíně (Sowa Rigpa Journal, 2007-2020) a autorka mnoha článků.

Četné kurzy a workshopy v oboru tibetské medicíny (nad ramec studia) – více zde.

Kontakt

anastazja.holecko@sorig.net

happyandhealthyah

https://happyandhealthy.cz

UPOZORNĚNÍ

Nejsem poskytovatelem zdravotních služeb ve smyslu zák. 372/2011 Sb. a ani zdravotnickým pracovníkem.

Pacient by měl před podrobením se léčení pomocí tibetské medicíny vždy svůj stav (zdravotní problémy) konzultovat s příslušným lékařem a dále konzultovat s lékařem, zda terapie tibetskou medicínou může či nemůže mít eventuální neblahý vliv na jeho zdraví. Případné změny zdravotního stavu (zhoršení, komplikace) pak opět konzultovat s lékařem.

V rámci ČR je „tibetská medicína” vnímána dozorovými orgány na poli zdravotnictví jako metoda tzv. „alternativní”, kterou vzhledem ke stávající platné legislativě nelze považovat za zavedenou metodu (zák. č. 373/2011 Sb., § 33), není součástí doporučených léčebných postupů garantovaných odbornými lékařskými společnostmi, neprošla ověřováním (včetně účinku a bezpečnosti podávaných přírodních látek) a nelze tudíž dozorovými orgány na poli zdravotnictví garantovat její bezpečnost a účinnost. Veškeré procedury tak klient podstupuje po svém svobodném, informovaném rozhodnutí a na své riziko.

Tibetské přírodní preparáty nejsou lékem, ale doplňkem stravy, ve smyslu zákona.

Share This