Roman Nenadl

Terapeut

Pomohu Vám najít vlastní cestu ke spokojenosti a zdraví uplatněním účinných metod východní moudrosti tibetské medicíny. a západní psychoterapie,

Zabývám se terapiemi v oblasti zdraví a psychiky. V poslední době to byla např. tato témata: dlouhodobá chronická onemocnění, deprese, úzkosti, vyhoření, nespokojenost, vztahové problémy, „zlobení“ dětí v rodině, .Mám rád psychosomatický a psychoterapeutický přístup. Praxe tibetské medicíny mi přinesla poznání, že hlavne naše psychika ovlivňuje fyzické procesy v těle.

Pracoval jsem ve velkých podnicích jako obchodník nebo projektový manažer. Práce s lidmi a projektové řízení mi pomohlo vidět vše v širších souvislostech. Z této zkušeností rád čerpám i v systemické psychoterapii. V roce 2008 jsem nastoupil na rok do Diecézní charity České Budějovice. To bylo moje první seznámení se sociální pomocí. Pak následovalo poradenství pomocí tibetské medicíny, koučink a uplatnění různých metod západní psychoterapie.

Dle mé zkušenosti s klienty, uvědomění a PROŽITÍ sebe sama, svých tendencí, hlavně těch nepříjemných, může nastartovat změnu pro nalezení vlastní cesty ke spokojenosti a zdraví.

Dodržuji profesionální mlčenlivost a další zásady v souladu s etickým kodexem České asociace pro psychoterapii a České naturopatické společnosti. Podstupuji pravidelnou supervizi.

Nabídka služeb

  • Terapie probíhá osobně, ve Frýdlant n.O. (Poliklinika, Hlavní 88), nebo online, z pohodlí Vašeho bydliště.
  • Sezení trvá obvykle 50 minut.
  • Cena: 700 Kč

Jak probíhá spolupráce?

První návštěva – Na prvním setkání se dozvíte, jak terapie funguje, a co můžete očekávat. Bude mě zajímat, co Vás ke mě dovedlo, témata, která chcete probírat.. Určíte si témata a cíle, které chcete dosáhnout v oblasti osobní, anebo pracovní. Těmto tématům se pak budeme věnovat.

Další návštěvy – úplné dosažení cíle není podstatné, ale Vaše snaha (motivace) zkoušet nové věci může vést ke kýženým změnám. Klienty vedu k uvědomění a prožití svých vnitřních stavů, hlavně těch nepříjemných, a tím k přijetí a postupnému rozpuštění svých psychických tendencí, které chceme změnit. Pro lepší efekt doporučuji alespoň 10 setkání, v případě potřeby si můžeme dojednat delší, anebo kratší čas.

Konzultace dle tibetské medicíny

  • jednorázová konzultace
  • opakované dlouhodobé konzultace

Při první návštěvě si můžete poodhalit, jak Vaše tělo funguje, jaké jsou Vaše psychické tendence a jak ovlivňují zdraví, v jakém stavu jsou Vaše vnitřní orgány, jaká strava a způsob chování jsou pro Vás vhodné. Diagnostika je založena na dotazování a zkoumání jazyka.

Individuální terapie

Uplatňuji metody psychoterapie (KBT, ACT a systemické), koučinku a tibetské medicíny.

Některé typické indikace

  • dlouhodobé problémy
  • psychosomatické obtíže – bolesti hlavy, zad, migrény, poruchy spánku…
  • akutní osobní krize – přepracovanost, stres…
  • škodlivé návyky.
  • práce s emocemi…

Párová terapie

Uplatnění principů systemické psychoterapie. Trápí vás časté hádky, vzájemně si nerozumíte nebo potřebujete si jen uvědomit, jak to máte, a přijmout to? Partneři vytváří vzájemně provázaný systém. Ideální je pracovat s oběma partnery.

Rodinná terapie

Uplatnění principů systemické psychoterapie. V rámci rodiny vznikají různé nesrovnalosti a krize, které lidé mohou svalovat na sebe, partnera nebo i na „zlobivé“ děti. Někdy, jedinci jen ukazují a vyvažují problémy celé rodiny. Rodina působí jako systém a jednotliví členové se vzájemně ovlivňují. Je proto potřeba pracovat se všemi členy rodiny tak, aby došlo ke změně i u jedince.

Kvalifikace

Partnerem Association for Contextual Behavioural Science (ACBS)

Kvalifikovaný terapeut České naturopatické společnosti (ČNS)

2022-nyní účastník psychoterapeutického výcviku v systemickém přístupu (g-i.cz), certifikován u České asociace pro psychoterapii.

2023 3-měsíční kurz ACT psychoterapie s Dr. Russ Harris (ACT made simple)

2022 5-denní kurz KBT Kognitivně behaviorální psychoterapie a ACT psychoterapie (psychosomatika).

2020-2022 výcvik a praxe koučinku vědecky ověřenou metodou „brain based“ (NeuroLeadership).

2015-2017 kurz systémového myšlení pro manažery, teorií o sociálních systémech a vedení změnových projektů v praxi (systemicky-institut)

2010-2016 Tibetan Medicine Amchi – Naturopath

Studium tibetské medicíny pod vedením Prof. Pasanga Y. Arya: prominentního tibetského lékaře, dříve ředitele dharamsalské Men-tsee-khang Tibetan Medical College. Medicínu studoval u Prof. Barshee Phuntsong Wangyala a Jamyang Tashi Tsona, osobních lékařů J. S. Dalajlamy (tibetanmedicine-edu)

Praxe u Dr. Ven Tenzin Jangchuba, který praktikoval více než 20 let , přítele J. S. Dalajlamy a léčil i prezidenta Václava Havla a Dagmar Havlovou.

1983-1988 Vysoká škola strojní a elektrotechnická v Plzni (Ing.)

Provozuji poradenskou činnost. Nejsem poskytovatelem zdravotních služeb nebo zdravotnickým pracovníkem.,

Kontakt

roman.nenadl@tibetskamedicina.cz

(+420) 725 628 719

tibetskamedicina.cz, romannenadl.cz

Share This