IMUNITY akut – trojkombinace receptur

V tomto poměrně náročném období máme pro Vás unikátní kombinaci třech tibetských receptur, které se vhodně doplňují během dne:

Dzati 10

Dzati znamená v tibetštině muškátový oříšek, který (společně s dalšími bylinami) harmonizuje energii vítr, která má zásadní vliv na rovnováhu organismu. Pomáhá posilnit odolnost na stres, zajistit vnitřní klid a příznivě ovlivňuje energii celého těla. Je vhodné jej užívat i po ránu vzhledem k zahřívajícím bylinným složkám. Je výborným prostředkem na nastartování metabolismu a zažívání po ránu, kdy je potřeba tělo nejvíce zahřát a rozhýbat!

Letre 5

Je založený na tradiční tibetské receptuře a je pojmenován po celosvětově známé rostlině Chebuli srdčité (Tinospora cordifolia). Svojí chladivou, a přitom mírnou energií, vyvažuje teplo těla. Letre 5 je pravděpodobně jeden z nejznámějších přípravků tibetské léčebné vědy vhodný pro mladé i staré.

Podle tibetské medicíny jsou metabolity vylučovány prostřednictvím žlučníku do střeva. To platí také pro čuser (tib. „žlutá tekutina”, lymfa, produkovaná ve žlučníku v důsledku trávicího procesu), která se obvykle vylučuje. Pokud k tomu nedojde kvůli nerovnováze energií, pak čuser cirkuluje v celém těle, následkem toho se dostane do svalů, kostí a orgánových systémů a soustředí se zejména v kloubech a izoluje se na kůži. Nadměrné množství tekutiny čuser může vyvolávat zvýšený pocit lokálního tepla (trumtsi).

Letre 5 má protizánětlivý preventivní účinek. Zároveň slouží k léčbě různých chronických zánětů v těle, hl. kloubů, kůže, žil, svalů, vazů a šlach.

Vzhledem ke chladivé energii je vhodné brát Letre 5 v poledne, kdy je tělo dostatečně zahřátě, případně, při pocitu horkosti, během celého dne.

Čongši 6

Obsahuje vápník a pět aromatických bylin vyvinutých pro udržení vyváženého žaludečního prostředí. Je založen na tibetském vzorci „čongši 6“. Přeloženo znamená: uklidňující (ši) chronický hlen (čong).

Interakce přesně dávkovaných bylinek a uhličitanu vápenatého v přípravku pomáhá trávícímu systému regenerovat svou přirozenou energetickou rovnováhu. Dle tibetské medicíny je dobré trávení základem zdraví a dlouhověkosti. Nastolení rovnováhy v žaludku tak může pomoci nejen s posílením naší imunity, ale i s různými problémy našeho těla.

Pro podporu trávení je vhodné brát Čongši 6 po celý den, vždy před jídlem. Ve spojení se Dzati 10 a Letre 5 před, anebo po večeři.

Napsat komentář

Share This