Jak na akné, ekzémy a hemeroidy?

Akné je typické pro období dospívání. Ale i v dospělosti trápí hodně lidí a to zejména ženy kvůli nepěknému vzhledu. Podobně i ekzémy a v pozdějším věku i hemeriody. Jak vidí toto onemocnění tibetská medicína? Hlavní příčinou je horkost, energie Ohně od jater a žlučníku, nesnášenlivost na určité potraviny a neoptimální činnost střev. Co tedy s tím?

1) Úprava diety

Pokud možno vyloučit na nějaký čas mléko a mléčné produkty, hl. sýry a tučné a slané potraviny, alkohol, červené maso, silně kořeněné jídlo, glutamát, vajíčka, čokoládu, sladkosti, kyselé ovoce. V některých případech je dobré také omezit pšeničné produkty a potraviny způsobující nesnášenlivost anebo alergii. Dobré je také se vyhnout potravinám, které obsahující nikl a potraviny, které mohou rozbouřit energii Větru (např. potraviny z plechovek, silný černý čaj, káva, rebarbora, špenát, rajčata, houby, laktóza, pomeranče a mandarinky, chilli, cibule, zelí, papriky, kakao, kvasnice, sleď).

2) Úprava chování

Uvědomit si svůj případný stres, hněv a pesimismus (např. pomocí jógy, meditace, psychoterapie, sportu, vyhýbání se extrémům a ponocování), nevystavovat se ani studeným, větrným a vlhkým místům. Nenosit syntetické anebo vlněné oblečení.

3) Užívání bylinných preparátů

Pro očistu těla můžeme doporučit Dresum (viz https://tibetskamedicina.cz/dresum/) a recept Letre 5 (viz https://tibetskamedicina.cz/letre-5/). Případně čistící čaje obsahující hořec, koriandr, aloe vera anebo jen voda s citronem.

UPOZORNĚNÍ

V rámci ČR je „tibetská medicína” vnímána dozorovými orgány na poli zdravotnictví jako metoda tzv. „alternativní”, kterou vzhledem ke stávající platné legislativě nelze považovat za zavedenou metodu (zák. č. 373/2011 Sb., § 33), není součástí doporučených léčebných postupů garantovaných odbornými lékařskými společnostmi, neprošla ověřováním (včetně účinku a bezpečnosti podávaných přírodních látek) a nelze tudíž dozorovými orgány na poli zdravotnictví garantovat její bezpečnost a účinnost. Veškeré procedury tak klient podstupuje po svém svobodném, informovaném rozhodnutí a na své riziko.

Napsat komentář

Share This