Akné je typické pro období dospívání. Ale i v dospělosti trápí hodně lidí a to zejména ženy kvůli nepěknému vzhledu. Jak vidí toto onemocnění kůže tibetská medicína? Hlavní příčinou je stoupající horkost, energie Ohně od jater a žlučníku, nesnášenlivost na určité potraviny a neoptimální činnost střev.

 

Co tedy s tím?

 

1) Úprava diety

Pokud možno vyloučit na nějaký čas mléko a mléčné produkty, hl. sýry a tučné a slané potraviny, alkohol, červené maso, silně kořeněné jídlo, glutamát, vajíčka, čokoládu, sladkosti, kyselé ovoce. V některých případech je dobré také omezit pšeničné produkty a potraviny způsobující nesnášenlivost anebo alergii. Dobré je také se vyhnout potravinám, které obsahující nikl a potraviny, které mohou rozbouřit energii Větru (např. potraviny z plechovek, silný černý čaj, káva, rebarbora, špenát, rajčata, houby, laktóza, pomeranče a mandarinky, chilli, cibule, zelí, papriky, kakao, kvasnice, sleď).

 

2) Úprava chování

Snažit se zvládat stres a hněv (např. pomocí jógy, meditace, psychoterapie, sportu, vyhýbání se extrémům a ponocování), nevystavovat se extrémnímu slunění a ani studeným, větrným a vlhkým místům. Nenosit syntetické anebo vlněné oblečení.

 

3) Užívání bylinných preparátů

Pro očistu těla můžeme doporučit Dresum (viz https://tibetskamedicina.cz/dresum/) a později recept Letre 5 (viz https://tibetskamedicina.cz/letre-5/). Případně čistící čaje obsahující hořec, koriandr, aloe vera anebo jen voda s citronem.


Upozornění: toto je jen obecné doporučení, pro lepší posouzení je nutná detailní diagnostika.

Share This